ZATRUDNIMY STOLARZA

RENOWATORA Tel. 506671036

NASZE REALIZACJE

ONI NAS WYBRALI

WARUNKI UŻYTKOWANIA PODŁÓG DREWNIANYCH

LAKIEROWANYCH

Zakupili Państwo ekologiczną wysokiej jakości naturalną deskę podłogową wykonaną w 100% z naturalnego drewna o wysokiej odporności użytkowej. Poza walorami estetycznymi deska jest także dobrym izolatorem termicznym, izolatorem akustycznym, dobrym regulatorem mikroklimatu i wilgotności powietrza i materiałem nie alergizującym. Co ważne jest przede wszystkim trwała i może być wielokrotnie cyklinowana. Muszą państwo jednak mieć świadomość, że nawet tego typu podłogi również zużywają się dlatego kilka podstawowych zasad powinno być przestrzeganych w celu wydłużenia ich żywotności: Drewno jest materiałem higroskopijnym, który rozszerza się gdy wilgotność powietrza rośnie lub kurczy gdy wilgotność spada. Może to powodować powstawanie szczelin, deformacje podłogi i drobne pęknięcia gdy wilgotność powierza jest za wysoka lub za niska w pewnym przedziale czasu. Może mieć to miejsce szczególnie zimą gdy wilgotność spada. Wówczas należy dowilżać pomiesz­czenia najlepiej za pomocą nawilżacza elektrycznego. Również w pomieszczeniach z klimatyzacją może wystąpić zjawisko zbyt niskiej wilgotności. Aby nie mieć problemów należy utrzymywać w pomieszczeniu klimat o wilgotności powietrza 45-60% i temperaturze ok. 18-22°C. Taki klimat jest najbardziej właściwy zarówno dla zdrowia naszych Klientów jak również dla podłóg drewnia­nych. Również z tego powodu zimą, pomieszczenie nie może pozostawać nie ogrzewane.Idealnym sposobem pielęgnacji jest używanie do czyszczenia tylko środków pielęgnacyjno-ochron­nych wskazanych poniżej. Taka pielęgnacja powinna być powtarzana w zależności od natężenia ruchu. Po pielęgnacji nie może na powierzchni parkietu zalegać woda. Należy zapoznać się z in­strukcją użytkowania załączoną do preparatu. Codzienna pielęgnacja może ograniczać się do zwy­kłego odkurzania bądź zamiatania podłogi. Piach lub brud powinien zostać pilnie usunięty ponieważ działając jak papier ścierny powoduje rysowanie podłogi i nie daje najlepszej optyki powierzchni. Konieczne jest podklejenie krzeseł i mebli podkładkami filcowymi, które muszą być wymieniane zawsze jak tylko są zużyte. Podłoga może zostać poddana kilku krotnej renowacji poprzez cyklinowanie-szlifowanie i ponowne lakierowanie. Ilość renowacji uzależniona jest od głębokości uszkodzeń mechanicznych oraz od jakości maszyny szlifującej. Proszę pamiętać, że stosowanie powyższych zaleceń znacznie wydłuża żywotność drewnianych podłóg i zmniejsza ryzyko pracy ale nie wyklucza jej całkowicie. Ze względu na brak możliwości kontroli klimatu w trakcie użytkowania przez sprzedającego, gwarancja obejmuje tylko naturalną pracę" drewna w granicach PN-EN 13 226 i PN-EN 13 228. Przesuszanie lub zawilgocenie drewna wykraczające poza tę normę nie może być przedmiotem reklamacji

 1.  Podłoga drewniana może być użytkowana tylko w obuwiu nieniszczącym mechanicznie, bez piasku i ostrych krawędzi. Piasek działa jak papier ścierny.Lakier jest elementem eksploatacyjnym i jego trwałość zależy od prawidłowej pielęgnacji i sposo­bu użytkowania. W zależności od stopnia zużycia podlega on ciągłemu uzupełnianiu środkami pielęgnacyjnymi przez osoby utrzymujące czystość. Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mecha­nicznych.
 2. Przed wejściami na parkiet powinny być umieszczone wycieraczki na całą szerokość korytarza w celu przechwytywania mokrego błota, brudu i piasku.
 3. Usuwanie kurzu powinno być wykonywane lekko wilgotną ścierką z dodatkiem płynu pielęgnacyjnego. Podłogę należy sprzątać na sucho lub w miarę potrzeb na mokro nie używając dużej ilości wody a tylko mocno wykręconą szmatę (nie używać tzw. „mopa" gdyż ze względu na niską wilgotność klepek może dojść do wykrawędziowania, wyłódkowania, a w skrajnym przypadku do wybrzuszenia deski). Nie mogą pod żadnym warunkiem po sprzątaniu pozostawać mokre ślady. Wszelkie uszkodzenia bądź zaplamienia podłogi spowodowane wylaniem wody i innych płynów lub działaniem wilgoci nie stanowią podstaw do reklamacji.
 4. Ze względu na dążenie drewna do równowagi higroskopijnej. Z otaczającym powietrzem wilgotność powietrza powinna być w przedziale 45-60%, a temperatura w przedziale 18-22 °C. W tym celu zimą można używać sztucznych nawilżaczy. Ze względu na brak możliwości kontroli klimatu przez naszą firmę, gwarancja obejmuje tylko użytkowanie drewna w granicach normy PN-EN 13226, PN-EN 13 228. Przesuszanie lub zawilgocenie drewna wykraczające poza tę normę i naturalna praca drewna w granicach normy nie może być przedmiotem reklamacji.
 5.  Wszelkie meble i urządzenia powinny być podklejone podkładkami filcowymi.
 6. Do foteli na rolkach należy stosować kółka miękkie tzw. rolki gumowe i biurowe przeźroczyste maty podkładowe ROLL-STOP.
 7. Pielęgnację lakieru, pod rygorem utraty gwarancji, należy przeprowadzać tylko środkami firmy Pallmann lub Remmers zależnie od zastosowanego lakieru.  Nie wolno stosować typowych past do podłóg lub innych środków czyszczących na bazie silikonu! (mocno utrudni to następną renowację).
 8. Zaleca się przynajmniej raz na 6 miesięcy przeprowadzić maszyną do polerowania parkietu, pielęgnację polegającą na maszynowym zabezpieczeniu krawędzi płynem antyadhezyjnym.
 9.   Nigdy nie należy przykrywać parkietu folią lub materiałami nieprzepuszczalnymi dla powietrza. Najlepiej stosować  tekturę falistą lub karton.
 10.   Nie wolno pozostawić pomieszczeń bez systematycznego wietrzenia. 
 11. Drewno jako materiał naturalny może ulegać zmianom kolorystycznym, pod wpływem promieni UV może jaśnieć lub ciemnieć.
 12. Nieprzestrzeganie powyższych zaleceń powoduje utratę gwarancji na materiał i usługę. Gwarancja wykonawcy traci moc jeśli jakiekolwiek wady nie zostały zgłoszone przez klienta niezwłocznie ( najdalej w ciągu 7 dni) po zaistnieniu.

Miękkie rolki do krzeseł, podkładki filcowe i płyny do pielęgnacji, jak również usługę polerowania parkietu można zamówić i otrzymać przesyłka kurierska za zaliczeniem.

Zapoznałem/am się z powyższymi zaleceniami i warunkami gwarancji.

Data i podpis inwestora

Kontakt telefoniczny

Twoje Imie

Kontakt telefoniczny

Wyślij wiadomość

POSADZKI MASZYNOWE - WYKONAWCA

 

ZPHU RENMEBEL   

Ul. Romka Strzałkowskiego 17  60-854 Poznań  

                                                                     kliknij i zadzwoń Tel: 663050738

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.