SATYSFAKCJA KLIENTÓW

JAKO ŹRÓDŁO SUKCESU

NASZE REALIZACJE

ONI NAS WYBRALI

Rekonstrukcje, renowacje zabytkowych posadzek drewnianych.

 
Zajmujemy się podłogami - posadzkami ułożonymi w zabytkowych budowlach, takich jak kościoły, klasztory, teatry, pałace, muzea czy też w innych budynkach użyteczności publicznej.
Rekonstrukcja zabytkowych posadzek drewnianych charakteryzuje się znaczną specyfiką robót ze względu na potrzebę zachowania ich unikalnego charakteru. Rekonstrukcje posadzek zabytkowych wykonujemy z największą starannością, a same roboty przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Proces odrestaurowania posadzek drewnianych oraz wykonywanie posadzek drewnianych od podstaw wymaga bardzo dużego nakładu pracy. Niezbędne przy pracy z zabytkowym materiałem i podczas jego obróbki są: Precyzyjność, doświadczenie oraz umiejętności manualne

Powyżej przykłady rekonstrukcji posadzek pałacowych taflowych w pałacu w Starym Gostkowie.

Możemy wykonać wszystkie inne wzory

Remont podłóg drewnianych - parkietów w starych kamienicach

Przywracanie do dawnej świetności starej podłogi to najwłaściwsze wyjście lecz bywa czasami  bardzo drogie, może się okazać, że będzie trzeba stare deski zdemontować, dołożyć legarów, wypoziomować, zamontować płytę osb. lub wykonać inne niezbędne zabiegi. Koszty te rekompensuje jednak widok odzyskanego pierwowzoru wykonanego przez naszych przodków.

Wiekowy parkiet w pamiętającym niejedno budynku stanowi wyzwanie, a przywracanie go do stanu świetności jest naszym priorytetowym  zadaniem przed przystąpieniem do cyklinowania. Uzupełniamy braki w posadzkach i podłogach drewnianych, parkietach po rozebranych piecach, wyrwanych futrynach, rozebranych ściankach itp. Podklejamy luźne klepki. Przekładamy stare parkiety.

Specjalizujemy się w renowacji starych posadzek drewnianych pokrytych farbą olejną.
 Do usuwania grubych warstw farb olejnych stosujemy specjalnie skonstruowaną frezarkę do usuwania farb z podłóg drewnianych. Po usunięciu farby w dalszej kolejności postępujemy jak przy typowej  renowacji podłóg. 
Zaletą naszej metody jest skrócenie czasu usuwania farby. Jeden pracownik usunie farbę z powieżchni około 20m2 w ciągu jednej godziny. Ponadto uzyskujemy duże oszczędności w zużyciu pasów ściernych do cykliniarki oraz szlifierki. Wszystko to automatycznie przekłada się  na obniżenie ceny usługi renowacji podłóg drewnianych pokrytych farbą olejną.
Przekładanie starych desek podłogowych, parkietu.

Firma nasza specjalizuje się również w renowacji przekładaniu starych desek na legarach, starego parkietu ułożonego na deskach, klejonego na subit, lepik bądź klej. Przekładka jest konieczna w wypadku gdy między deskami są duże szczeliny, deski uginają się, występują ubytki np. po piecach, parkiet nie trzyma się podłoża bądź występują również duże szczeliny miedzy klepkami. Z praktyki wiemy, że szpachlowanie szpar nie przynosi pożądanego efektu.
W zakres remontu podłogi drewnianej z przekładaniem wchodzi:
- zerwanie desek podłogowych lub parkietu nie uszkadzając przy tym odzyskiwanych elementów ,
- czyszczenie desek podłogowych lub klepek parkietowych,
- poziomowanie legarów z ich naprawą, oraz wstawieniem dodatkowych jeżeli to niezbędne, oczyszczenie podłoża z subitu lub innych pozostałości w przypadku klejenia desek lub parkietów
- w razie konieczności wzmocnienie starej posadzki wraz z wykonaniem wylewki miejscowo lub całościowo,
- ułożenie desek podłogowych na legarach lub za pomocą wkrętów, parkietu na klej lub wkręty,
- cyklinowanie, szpachlowanie,
- listwowanie,
- lakierowanie, woskowanie, olejowanie.

Przykładowa naprawa podłogi z desek

 

 

 

 

Przykładowa naprawa parkietu

                       

                       

 

POLECANY PRODUCENT PODŁÓG

POSADZKI MASZYNOWE - WYKONAWCA

 

ZPHU RENMEBEL ul. Puchalskiego 7  62-500 Konin  

Biuro w Poznaniu ul. Romka Strzałkowskiego 17  60-854 Poznań  

                                                                     kliknij i zadzwoń Tel: 663050738

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.